První soutěž: Sasuke 7
Poslední soutěž: Sasuke 25 *zatím poslední soutěž, která byla*
Nejlepší výsledek: vítěz finálního úseku, Sasuke 17
Přezdívka: King of Sasuke (prostě král celého Ninja faktoru)

Nagano Makoto (長野 誠), rybář z prefektury Miyazaki a kapitán lodi "Konpira Maru", je Sasuke All-Star a je jedním ze tří mužů, kteří dokončili všechny čtyři úseky soutěže. Podle všech by to mohl být on, kdo znovu zopakuje svůj velkolepý úspěch z roku 2006. Nagano drží rekord za nejvíce pokusů v závěrečném úseku (5krát), a už mnohokrát dosáhl nejrychlejších časů v prvním a druhém úseku.

Nagano je známý svou důsledností v soutěži. Probojoval se do závěrečného úseku třikrát za sebou (v 11., 12. a 13. soutěži), ale nepodařilo se mu uspět. Z těchto tří byl nejblíže vítězství v soutěži na podzim roku 2003 (Sasuke 12).

I s jeho devatenáctou účastí již dokončil: první úsek dvanáctkrát, druhý úsek desetkrát, třetí úsek pětkrát a finální úsek jednou.

Ve své první soutěži, v Sasuke 7, byl sice z vysílání vystříhán, je ale známo, že mu vypršel na Soritatsu Kabe (prohnutá zeď). Vrátil se hned o půl roku později, v Sasuke 8, a znovu mu vypršel čas na Soritatsu Kabe jako mnohým jiným. Před 9. soutěží si postavil repliku této překážky ve svém domě, což se odrazilo i na jeho výsledku. První úsek dokončil s rezervou 22,7 sekund. Postoupil až do úseku třetího, kde ho vyřadil Pipe Slider (tyčový kluzák(?)). I přesto se v této soutěži ukázal jako nejlepší účastník.

Po tomto působivém výkonu byl Makoto oficiálně uveden jako jedna z All-Star. V 10. soutěži se od něj hodně očekávalo, ale překvapivě spadl na Jump Hangu (skok na síť) už v prvním úseku. Pro Nagana to byl hodně neuspokojivý výkon, nicméně v dalším turnaji se dostal až do finálového kola. Tady se ale příliš zdržel na Spider Climbu a nestihl vyšplhat po laně včas. Ve 12. soutěži opět postoupil až do závěrečného úseku. Ačkoli lezl rychleji než při prvním pokusu, čas mu vypršel jen pár sekund před stisknutím červeného tlačítka. Odmítl se podívat z věže dolů, řekl, že to udělá až skutečně vyhraje.

V 13. soutěži a to i přes prodloužení v prvního úseku, Nagano zamířil opět do závěrečného kola, aby mohl čelit dalšímu vypršení stanoveného limitu. Pochopitelně zklamán tímto výsledkem se vrátil ve 14. soutěži a dokončil první úsek s úžasnou rezervou 30 sekund. Jenže ve třetím turnaji byly zavedeny tři nové překážky a Nagano spadl při pokusu o zdolání Jumping Bars (vím, co to je, ale nevím, jak se to česky jmenuje). V 15. turnaji se mu nepodařilo překonat Metal Spin (kolotoč, nebo tak nějak) ve druhém úseku. To byl jeho první neúspěch ve druhém úseku.

Snad nejpodivnější selhání, které Nagano utrpěl, bylo v 16. soutěži. Nagano se znovu dostal až téměř ke konci třetího úseku. Dal si přestávku na hrazdě před Devil's Swing (ďáblova houpačka), která vede k Pipe Slideru. Když se Makoto rozhoupal a chytil se tyče jednou rukou, uklouzl, udržel se sice na houpačce, ale tyč Pipe Slideru ujela o kus dál. Nagano neměl žádnou šanci na tyč dosáhnout a tak bohužel skončil ve vodě.

V Sasuke 17 zvládl Nagano první úsek bez námahy s časovou rezervou 12,4 sekund. Nagano přeletěl druhý a třetí úsek a dostal se znovu až do finálního úseku spolu s Nagasaki Shunsukem. Makoto byl pevně rozhodnutý přenést se přes své dřívější neúspěchy. Na lano dosáhl při 18 sekundách, tlačítko na vrcholu věže stiskl, když mu zbývalo ještě 2,56 sekundy. To mu vyneslo titul Grand Champion. Jen on a jeho kolega z All-Star, Akiyama Kazuhiko, dokázali pokořit všechny čtyři úseky soutěže.

Po jeho úspěchu byla celá dráha předělaná, jak se ukázalo v 18. soutěži. Během této soutěže se Nagano dostal do 3. úseku, ale byl diskvalifikován, když se dotkl hrany stěny, na které je připevněný Cliff Hanger. Cliff Hanger byl také pozměněn, a tak když se Nagano rozhoupával ke skoku a pak se zachytil závěsu na skále, omylem se dotkl stěny. Makoto oznámil svou chybu sám a soutěž tak byla ukončena.

V 19. soutěži spadl do vody v prvním kole z Flying Chute. Bylo to šokující jak pro celé publikum a moderátory, tak pro jeho kolegy z All-Stars. Byla to jeho první porážka v prvním úseku od roku 2002. V dalším turnaji spadl ve 2. úseku na Downhill Jump (těsně před tímto turnajem strávil dva týdny v nemocnici), a opět pád v prvním úseku na Slider Jump v 22. soutěži, ale jeho potenciál je stále stejně vysoký jako vždy, jak vyplývá z jeho výkonu v 21. soutěži, kde spadl až ve třetím úseku na Gliding Ring, podobné překážce jako je Pipe Slider. Spadl snad jen metr před koncem třetího kola.

V Sasuke 23 Nagano ukázal v prvním úseku velkou rychlost, dokud se nedostal k Slider Jumpu, kde selhal podruhé. Nicméně, potrubí se chytilo o rám překážky. Proto byla dána Naganovi možnost druhého pokusu po asi 43 minutách. Tentokrát se mu podařilo celý úsek dokončit. Překonal 2. i 3. úsek a postoupil až do finále. Nagano vyšplhal po Heavenly Ladderu (nebeský žebřík (?)), když mu zbývalo ještě 23 sekund, ale ztratil čas na lezení po G-Rope a vypršel mu čas.
Ve 24. turnaji zvládl první tři překážky s lehkostí, ale na konci Spider Walk uklouzl a spadl do bahnité vody. V rozhovoru poté řekl, že chtěl první polovinu úseku zvládnout rychle, aby mohl mít spoustu času na konci úseku, kde dalším silným soutěžícím jako Yamamoto Shingo a Kanno Hitoshi vypršel čas.

A poznámka nakonec - číslo #100 měl Makoto v soutěži už jedenáctkrát.:)